Кошик
511 відгуків
Интервью директора itoys.kiev.ua Светланы Жаровой о PROM.UAЧитать
Детские игрушки из США | Садовые качели GreenGard | Детские матрасы Flitex | Мангалы BonaGrill
+380 (96) 799-72-27

Чотки з цінних порід дерева і каміння + червона нитка в подарунок кожному покупцю

Чотки самі по собі є нагадуванням про молитву, з'єднані в кільце — про безперервній молитві. Пристрій чоток часто погоджено з молитовним або іншим ритуальним правилом, тобто зерна чоток нагадують послідовність слів і (або) дій.

Молитовні правила, медитативні практики і інші ритуальні дії, вчинені з використанням чоток, вимагають дотримання певного ритму, що задається і підтримується перебиранням чоток.
Перебирання чоток дозволяє зберігати увагу, боротися з втратою концентрації і сном. Кожне зерно «повертає» увагу віруючого до молитви.

Конструкція і форма чоток, число елементів, матеріал, колір, спосіб носіння та використання наділяються в різних навчаннях різними символічними смислами. Найбільш часто чотки пов'язуються з циклічністю і нескінченністю, зі зв'язком і наступністю, з вінком (вінцем), сходами в небо.
По виду чоток можуть робити висновки про належність її власника до тієї чи іншої гілки навчання, ступінь його підготовки. За допомогою чоток можуть передаватися аспекти того чи іншого вчення.

У деяких практиках чотки з різних матеріалів наділяють здатністю виліковувати ті чи інші недуги. Крім того, дрібна моторика пальців, перебирають чотки, може допомогти при лікуванні хвороб суглобів.

В залежності від розміру чоток і традицій можливі різні способи носіння. Спеціальні короткі чотки з невеликим числом зерен або вузлів надягають на палець. Часто чотки носяться в руках, намотуючись на одну з рук, при необхідності вставляються за пояс (ремінь) або забираються в кишеню.

Можна носити чотки у спеціально пошитій мішечку — гомукха, який може бути прикрашений божественним зображенням, на ньому можуть бути написані тексти молитов.

Традиційний спосіб носити довгі чотки — одягати на шию у вигляді намиста.

Чотки в чернецтві називаються «духовним мечем» і вручаються ченцеві при постригу.

Чотки можуть використовуватися в якості модного атрибуту, аксесуара. Вони можуть носитися на шиї, як намисто, на зап'ясті як браслет, вішатися на дзеркало заднього виду в автомобілі і так далі.

Людина, перебирающий чотки, не тільки зміцнює свій дух, але й стає більш врівноваженою. Чотки, підібрані по Вашому смаку, можуть стати вашим постійним супутником, атрибутом, який необтяжливо носити з собою, вдаючись до їх допомоги у момент стресу або коли необхідно зосередитися.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner